Základ obývacího pokoje tvoří obývací stěna, sedací souprava a případně koberec. A protože celek dělají maličkosti, nesmíme zapomenout na konferenční stolek.

Možná si teď právě říkáte, co může být složitého na tom vybrat konferenční stolek. Je přece hlavně důležité, aby se vám líbil. To je sice pravda, ale podstatně důležitejší je fakt, že by měl být také funkční.

 

Pravidla výběru konferenčního stolku

konf. stolek 2

 

Většinou je to tak, že si nejdřív pořizujete sedací soupravu a k ní vybíráte konferenční stolek. A právě sedací souprava je stěžejním faktorem určujícím finální vzhled stolku. Než se rozhodnete pro konkrétní typ, zkuste si zrekapitulovat svoje posezení na sedačce. Uvědomte si, jak moc byste se museli k vyhlédnutému stolku předklánět, až byste si chtěli na něj odložit šálek s kávou nebo sklenici s nápojem. Je to pro vás ještě stále pohodlné, anebo si mačkáte břicho? A jak moc je vaše sedačka hluboká? Abyste se cítili příjemně, zaměřte se hlavně na výšku stolku, která se řídí hloubkou a sklonem sedáku pohovky, případně křesla. Jestliže jste si pořídili měkkou hlubokou pohovku, jejíž opěradlo je v mírném záklonu, měl by váš konferenční stolek měřit na výšku přibližně 45 cm. Naopak k sedací soupravě se vzpřímeným opěradlem zvolte klidně i nižší stolek, protože se k němu nebudete muset tolik předklánět.

Nic složitého

Ne každý má dostatek představivosti, takže pokud i vy si stále nevíte rady jak na to, abyste si vybrali ten nejlepší konferenční stolek, zkuste jednoduchou pomůcku. Změřte si výšku sedáku, ať už pohovky nebo křesla a podle ní vybírejte výšku konferenčního stolku. Z odkládací plochy stolku pak budete moci pohodlně brát vše, co potřebujete, aniž by vám to způsobovalo jakékoli nepohodlí.

Buďte trendy

Asi netřeba připomínat, že konferenční stolek by měl ladit s vybavením obývacího pokoje. Můžete ho ale pojmout také jako solitér
, který bude ozdobou celé místnosti. Vždy záleží na odvaze, kreativitě a pochopitelně i míře vkusu daného majitele. Už bylo řečeno, že stolek má užitnou funkci. Měl by být proto opatřen úložným prostorem, kam můžete schovat věci, jež pravidelně používáte, brýle, noviny, pletení... Zajímavým tipem může být například stolek ,,hnízdový“, tj. takový, který se skládá z několika dalších stolků, jež je možné dle potřeby vysunout ze základního stolku a tím rozšířit odkládací plochu.