Určitě nám dáte za pravdu, že obývací pokoj by měl být prakticky vybavený, aby se nám v něm pohodlně žilo, a designově povedený, aby se nám v něm líbilo. Víte, jak na to?

Jaký vybrat nábytekTOM 5490

Rozhodli jste se pořídit si nový nábytek do obývacího pokoje? Pak mějte na paměti, že váš výběr by se měl řídit velikostí a dispozicemi místnosti. Nábytek by měl rovněž korespondovat s celkovou koncepcí bytu nebo domu. Platí zde okřídlené, že méně je někdy více, čemuž nahrává i současný trend vzdušného prostoru. Lépe řečeno, neměla by vás zahltit spousta skříní, polic, komod apod.

Hrajte si

Trendem jsou obývací stěny složené z variabilních skříněk, které můžete postavit či pověsit, kam chcete. Právě tato variabilita umožňuje pohrát si s úložným prostorem, což v malometrážních bytech rozhodně není k zahození. Při výběru konkrétního nábytku kombinujte uzavřené skříňky a otevřené police. Vhodným výběrem obývací stěny můžete také potlačit disproporce místnosti. Do menších interiéru se hodí světlejší obývací stěny složené z menších nábytkových modulů. Větší místnost zútulníte nábytkem v tmavších odstínech. Pozor na barvu podlahy. Jestliže váš nový nábytek nemá ,,zapadnout“, vybírejte ho dle následujícího klíče: tmavá podlaha – světlá obývací stěna, světlá podlaha – tmavší nábytek.

Sedací souprava

Nezbytnou součástí obývacího pokoje je sedačka. Než se rozhodnete pro konkrétní typ, ujasněte si, k čemu budete sedací soupravu využívat. Jenom k sezení, k příležitostnému či každodennímu spaní? Tyto odpovědi vám pak napoví, jak by měla vypadat konstrukce sedačky, lépe řečeno materiál. Pro spaní volíme ten nejpevnější a pohlídáme si i výplň sedáků, pro něž jsou nejlepší různé typy pěn. Dalším důležitým parametrem je potahová látka. Její výběr by se měl odvíjet podle toho, zda máte malé děti a/nebo domácí mazlíčky. Používají se látky s nešpinivou a voděodolnou úpravou, praktická je i kůže. 

Nezbytný konferenční stolek

V obývacím pokoji se bez konferenčního stolku neobejdete. Hodit se bude úložný prostor, do kterého můžete schovat časopisy, brýle, ovladač televize apod. Konferenční stolek by měl opticky ladit se stávajícím vybavením. Zásadní je i deska stolku, která může být vyrobena ze stejného materiálu jako ostatní části stolku, případně bývá skleněná či jinak kombinovaná.