Důležitou součástí kuchyňské linky je pracovní deska. Také v tomto případě platí, že určující by měla být sázka na kvalitu a nikoli cenu. V opačném případě se vám totiž může stát, že výsledný efekt velmi rychle ztratí na hodnotě a vy se budete brzy poohlížet po desce nové.

IMG 1058


Standardní laminát

Finanční dostupnost kuchyňské desky, to je základní důvod, proč se nejčastěji používá dřevotříska s laminátovým povrchem. Kromě toho je ale také praktická, protože se dá dobře čistit, navíc zvládá teplotu do cca 180 stupňů C. Nabízí spoustu dekorů a barev, takže ji můžete bez problémů designově vyladit s kuchyňskou linkou. U této pracovní desky jsou důležité hrany, které se vyrábějí v různých profilech. Základ tvoří ABS hrany v provedení z jiného materiálu, velmi dobře působí i hrany v provedení postforming, což je přetažení laminátu přes hranu až do spodní části desky. Je třeba zmínit, že tyto desky jsou náchylné k mechanickému poškození, takže například potraviny musíte krájet výhradně na prkénku, což, jak předpokládáme, je ten nejmenší problém...

Masivní dřevo


Pracovní kuchyňské desky z masivního dřeva jsou sice krásné, ale o poznání dražší. Není také divu, na dřevěnou kuchyňskou desku potřebujete kvalitní materiál, tedy dobře vyzrálé tvrdé dřevo, což není právě laciná záležitost. Také na této desce se nedají potraviny krájet přímo, ale na prkénku, abyste zabránili mechanickému poškození. Počítejte rovněž s tím, že dřevo je nasákavý materiál, takže časem se na povrchu desky mohou objevit stopy od rozlitého čaje, kávy apod. Dřevěná deska se dá naštěstí dobře ošetřovat a v případě, že se časem opotřebuje, můžete ji nechat přebrousit, takže bude vypadat zase jako nová.

dec


Krása umělého kamene

Kuchyňské desky z umělého kamene dostávají v kuchyních stále větší slovo. Jednak velmi dobře vypadají a za druhé se hodí ke všem typům kuchyní. Vyrábějí se z přírodní kamenické drtě a pryskyřice a v případě zájmu si je můžete nechat různě dobarvit, aby vaší kuchyni seděly doslova na míru. Jedinečnou předností tohoto typu kuchyňské linky je fakt, že se jedná o hygienický a snadno udržovatelný materiál, který je nenasákavý, odolný proti vysokým teplotám a mechanickému poškození. I když vás může překvapit poměrně vysoká cena, je třeba si uvědomit, že kuchyňská deska z umělého kamene vám bude dobře sloužit mnoho let.