IMG 5986

Výrazným designovým prvkem v interiéru mohou být i nábytková dvířka s efektní povrchovou úpravou – drásaná dýha, což je hluboce strukturovaný přírodní dřevěný materiál. Na výrobu strukturovaných dýhovaných povrchů se používá 2 – 30 vrstev přírodní dýhy. Osm vrstev, ze kterých je drásaná dýha složena, je slisováno pod vysokým tlakem do hluboké struktury, čímž je dosaženo 3D efektu a povrch má vzhled pokroucené kůry starého stromu. Strukturovaná lisovaná dýha se musí povrchově ošetřit lakem, aby byly zajištěny užitkové vlastnosti a snadná údržba dřeva.

Určitě je vhodné použít „drásanou dýhu“ na jednu či dvě skříňky v interiéru pro oživení celkového vzhledu a dodat k nim střízlivé doplňky. Například tuto dýhu v odstínu kouřový modřín je příhodné doplnit světlými pastelovými odstíny i v mechanicky odolných laminátech nebo vysokých lescích. Barva bílá, slonová kost či světle žlutá vytváří dokonalý kontrast. Oživte svůj interiér přesnou imitací přírodního tvaru s výjimečně hluboukou strukturou.

Tento speciální povrch, hluboce drásanou osmivrstvou dýhu, lze použít jak na kuchyňská dvířka, tak třeba na nábytek do obývacího pokoje, ať už se jedná o sestavy, nebo jednotlivé solitéry. Svoji unikátnost potom propůjčuje celému interiéru.